ABB

Narodil jsem se 15. ledna 1980 v Rychnově nad Kněžnou do učitelské rodiny. Po absolvování Biskupského gymnázia v Hradci Králové jsem studoval teologicky zaměřenou misijní školu při sboru Jednoty bratrské v Liberci.

Vždy jsem měl štěstí na práci, která mne bavila. Poté, co jsem zkusil povolání grafika, jsem zatoužil po zkoumání historie moderní meziválečné architektury, která mne uchvátila. S odchodem do Prahy se mi tak poštěstilo nastoupit do Národního technického muzea, kde jsem v oddělení architektury a stavitelství strávil několik let. Konzervativní muzejní svět vyhovoval mému naturelu, ale když mne začala stejně tak lákat práce v médiích, zkusil jsem to – a opět to vyšlo. Nastoupil jsem do redakce Aktuálně.cz, poté přešel do iDNES.cz a nakonec zakotvil v redakci Prvnizpravy.cz. Ze všech jsem ale postupně kvůli svým názorům musel odejít.

Politika mne zajímá od mých sedmnácti, kdy jsem začal sledovat tehdejší pád Klausovy vlády. V roce 2002 jsem vstoupil do ODS, nejprve v Hradci Králové, poté v Praze. Ze strany jsem odešel kvůli práci v médiích po čtyřech letech.

Dobré přátele jsem našel také mezi Mladými konzervativci v Praze, kteří tuto organizaci v té době opouštěli pro ztrátu jejích idejí, aby založili alternativní Mladou pravici. V té době jsem začal psát první texty pro servery jako je EUportal.cz a Eportal.cz, které vznikly jako nejviditelnějí aktivita Mladé pravice. Později jsme se rozhodli založit server věnovaný islámu – vznikl tak projekt Eurabia.cz, kterému jsem pak několik let šéfoval. Ještě později jsem založil server freeglobe.cz, který se věnuje kritice globální vlády.

Novinařinou jsem se celkově zabýval přesně osm let – od ledna roku 2006 do ledna roku 2014. Pak jsem se rozhodl překročit pomyslný Rubikon a přestoupit do světa politiky. V lednu 2014 jsem se stal předsedou politické strany Národní demokracie, kterou vedu dosud.

Pracuji na volné noze, založil jsem nakladatelství, psal a vydával knihy. Podnikání mi přerušila Policie ČR (píšu o tom zde), nyní se ho snažím znovu obnovit.

Mezi mé zájmy patří kromě politiky a architektury také knihy, umění, víno a dobré filmy. S manželkou Dominikou mám syna Kristiána Adama a dceru Beátu.

Reklamy
%d bloggers like this: